Tepalų keitimas

Sankabos keitimas Klaipeda

Tepalų keitimas – tai nuolatinė automobilių savininkų procedūra. Taip pat su tepalu yra keičiamas ir tepalo filtras. Verta pastebėti, kad Lietuviai nėra linkę pastoviai keisti oro ir salono filtrų. Standartiškai tepalų keitimas turi būti atliktas nerečiau 2 metus arba pravažiavus 10000 kilometrų, sintetinių tepalų atveju – pravažiavus 15000 kilometrų. Važiuoti, kai yra pravažiuota daugiau nei 10000 kilometrų nepatartina, kadangi tepalų savybės pablogėja ir gali neužtikrinti reikiamo detalių sutepimo. Keitimo laikotarpis taip pat priklauso nuo oro sąlygų, kaip yra eksploatuojamas automobilis ir kokios kokybės tepalai yra naudojami.

Nekeistų tepalų pasekmės
Tepalų paskirtis yra sumažinti trinti, kuri atsiranda variklio darbo metu. Tepalai turi atlaikyti tiek aukštą(darbinę), tiek žemą(šaltą žiemą) temperatūrą. Laikui bėgant tepalų klampumas mažėja, todėl variklio detalės greičiau dyla. Tepale atsiranda nenuosėdų, o kartu pradeda apsinešti vidinės automobilio detalės.

Kokius tepalus pasirinkti?
Tepalų pasirinkimas šiais laikais yra milžiniškas. Renkantis alyvą reikia atkreipti dėmesį į du parametrus, tai yra alyvos klampumas ir alyvos klasė.
Alyvos klampumas matuojamas du kartus: šaltame ore(-18 °C) ir darbinėje temperatūroje(100 °C). Lietuvoje standartiškai yra naudojamas 10w40 tepalas. Pirmasis skaičius parodo klampumą šaltame ore, o antrasis darbinėje temperatūroje. Sunku pasakyti, kuris tepalas, ar skystesnis ar klampesnis yra geriau. Skystesnė alyva dažniausiai yra naudojama, kai norima sumažinti trintį tarp variklio detalių, tačiau praktikoje ji tinka tik naujesniems automobiliams. Automobiliuose, kuriuose pasireiškia nežymus, bet pastovus, tepalo mažėjimas, nepatartina naudoti skystesnės alyvos. Dažniausiai nežymus tepalo prasiskverbimas iš variklio pasireiškia senesniuose, labiau susidėvėjusiuose, automobilių varikliuose.
Alyvos klasė apibūdina raidės, nurodytos ant tepalo pakuotės. Alyva skirta benzininiams varikliams žymima: SF, SG, SH, SJ, SL. Dyzeliniams varikliams skirta alyva žymima: CD, CE, CF, CF-4, CG, CG-4. Kai alyva žymima abiem raidėmis(tiek S, tiek C), tuomet ji tinka ir dyzeliniams ir benzininiams varikliams.

Laikas keisti tepalus?

Atvažiuokite pas mus ir mes padarysite tai už jus. Sutaupysite laiko, neišsipurvinsite, kartu patikrinsime ar jūsų važiuoklė yra tvarkinga.

Paskambinkite +370 602 389 99
Parašykite servisas@autobosas.lt
Atvykite Artojo g. 7Е, Klaipėda