ĮLENKIMŲ ŠALINIMAS BE DAŽYMO

ilenkimu-salinimas
Autoservise „Autobosas“ teikiame padarytos žalos automobilio kėbului šalinimą pasitelkę įlenkimų šalinimą be dažymo techniką (PDR – Paintless dent repair). Lietuvoje šis būdas dar nėra plačiai naudojamas, tačiau jo privalumai yra akivaizdūs.

Įlenkimų šalinimas be dažymo gali būti atliekamas tiek aliuminio, tiek metalo paviršiuose esamiems įlenkimams. Dažniausiai pasitaikantys pažedimai, šalinami šia technika, yra kritulių, tokių kaip kruša, padaryta žala, durelių įlenkimai, smulkios raukšlės ir kita. Pati technika atsirado dėka automobilių dažymo būdo, kai kėbulo paviršius padengiamas laku ir dažais. Dėl to, atsiradus įlenkimui, polimeriniai junginiai, esantys dažų sluoksnyje, dėl savo lanktumo neskyla, taip nesuardomas dažų sluoksnis.

Tiesinimas vyksta naudojant metalinius lankus, kurių pagalba įlenkimai tiesinami stūmimo iš kėbulo vidaus būdu. Lankai, atidžiai smūgiuojant iš vidaus, spaudžia paviršių ir lygina kėbulą. Tačiau norint pritaikyti šią techniką būtina sąlyga, kad nebūtų įtrūkęs pats metalas ar dažų sluoksnis.

PDR taikymas priklauso nuo pačio automobilio kėbulo bei pažedimų pobūdžio. Pavyzdžiui, kuo įlenkimas yra smulkesnis, gilesnis, ir ryškiau pažeistas paviršius, tuo labiau patariame naudoti įlenkimų šalinimą be dažymo. Prieš imdamiesi darbo mūsų meistrai:

  • Apžiūri paviršių, kuriame yra pažeidimas;
  • Identifikuoja jo struktūrą, storį;
  • Apžiūri ir nustato pažeidimo gylį, pobūdį.

Įlenkimų šalinimas be dažų naudojamas net vos kelių centimetrų diametro įlenkimams šalinti. Tai nauja technika, kurią naudoja tik įgudę meistrai ir kuri reikalauja atsakingo, tikslaus darbo. Todėl šios technikos taikymas kartais prilyginamas menui.

Automobilis prieš įlenkimų šalinimą

Automobilis po įlenkimų šalinimo

Paskambinkite +370 602 389 99
Parašykite info@autobosas.lt
Atvykite Liepų 64, Klaipėda